A játékról röviden:
A Szókapocs egy könnyen tanulható társasjáték, amelyet 2-5 fő számára, 8 éves kortól ajánlunk családoknak vagy baráti társaságoknak. Kellemes időtöltés két főtől is, ha pedig sokan vagyunk, érdemes a homokórát is használnunk az izgalmak fokozásáért.
Mit kapunk a dobozban?
25 célkártya, 5 betű kártya, 5 szám kártya, homokóra, 50 variálható szó kártyák, játékszabály.
A játék menete:
A játékosok a játék elején eldönthetik, mennyire szeretnének nehéz, kihívásokkal teli játékot, azaz milyen nehézségi szinten játsszanak. A nehézségi szintet a játék tábla közepén kialakítandó terület felpakolásával tudják a játékosok megszabni. Vertikális irányban betűk, míg horizontálisan számok kerülnek le. Ha gyors játékot szeretnének, 3x3, ha közepeset 4x4, ha kihívásokkal telit, 5x5-ös rácsot kell kialakítsanak a játékosok.
Ha eldőlt, melyik szintet teljesítenék, mindegyik betű és szám lap alá becsúsztatunk egy szó kártyát is. A célkártyákat, amelyeket majd ebbe a négyzethálós területbe kell beleilleszteniük, egy megkevert húzópaklit kell alkossanak képpel lefelé.
Az előkészületek után már kezdhetik is a játékot!
Minden játékos húzzon 1-1 lapot (2 vagy 3 játékos esetén 2-2 a kezdési lap mennyiség), amelyet nem mutathattok meg egymásnak. A játékosoknak a célja, hogy letehessék a célkártyákat és végső soron az összes helyre kerüljön kártya. Hogy tehetjük le ezeket a lapokat? A célkártyákon egy betű és szám látható, amely a pályán lévő helyét jelzi. Nekünk az a dolgunk, hogy olyan utalást mondjunk, amely a két pontnak megfelel (a betűk oszlopában lévő és a számok sorában lévő szavaknak). Ezt a szót kimondva a többi játékos rá kell jöjjön, milyen célkártyánk van (azaz milyen betű+szám van a kártyánkon).
Hogyan lehet nyerni?
A játékosok a nyomok megadásának kerüljék a mesterséges szavak kovácsolását és az azonos szótövű szavakat. Továbbá nem adhatnak meg több szavat a rávezetésnél és azt sem használhatják, amit már más (vagy Ő maguk) korábban mondtak rávezetéskor.
A játékosok akkor nyernek, ha minden mátrix helyre lerakták az oda való lapot.
Az igazán nagy kihívást keresők használhatják a homokórát is, amely plusz frusztrációt jelent a játék alatt, ezáltal könnyebben rontjuk el a tippjeinket is.
A játék végi pontozásnál a sikeresen lerakott cél kártyák 1-1 pontot fognak érni, a játékszabályból pedig kiolvashatjuk a csapat végső pontját.
Végezetül:
A Szókapocs egy izgalmas társasjáték, valahol a Fedőnevek és a Titkos szavak (Letter jam) társasjátékok között helyezkedik el, új elemként behozva az idő tényezőt is. A játékosok az elrontott célkártyákat nem mutathatják meg a többi játékosnak, így könnyen félre érthetőek maradnak bizonyos lapok a kezünkben. Ajánljuk a Szókapocs társasjátékot baráti társaságoknak és családoknak, de akár két fővel is remek szórakozást nyújt!