A játékról röviden:
A Sárkányok erdeje 8 éves kortól kínál kalandos játékos 2-4 fő részére. A játékot Mensa díjra jelölték 2020-ban.
Mit kapunk a dobozban?
108 kártya, 6 egyedi kocka, szabályfüzet.
A játék menete:
A Sárkányok erdeje társasjátékban a kártya paklit két felé osztjuk, a zöld hátterű Erdő kártyákra és a piros hátterű Kaland kártyákra.
Az erdő pakliból a játék elején vegyük ki a két sárkány lapot, majd a többiből játékszámtól függően vegyünk ki kártyákat véletlenszerűen (2-4 főig játszható és amennyiben nem maximális létszámmal játszunk, csökkenteni kell ezt a paklit). Ezt követően képpel felfelé a húzópakli mellé tegyünk ki 5 lapot (ezek között esemény kártya nem lehet, amennyiben az is kikerülne, azt keverjük vissza és húzzunk a helyére új lapot). Ezt követően az Erdő paklit válasszuk ketté és az egyik felébe keverjük bele a két sárkányt. Ez a fél pakli a másik alá kerüljön, így egészen biztos, hogy a játékunk második felében fog felfedésre kerülni a sárkányos lapok közül egy.
A játékosok kalandorokat alakítanak a Sárkányok erdejében, akiknek Kaland kártyákat kell gyűjteniük és azokat szettekbe válogatniuk. A játékos a körében két akció közül választhat: felszerelkezhet (kártyát húz)/ begyűjt (lapot játszik ki és megpróbál azzal legyőzni egy ellenfelet; vagy eszközt szerez vele).
A játék alapvetően az ellenfelek legyőzéséről fog szólni, ezekhez gyűjthetünk különféle lapokat, melyek kellő időpontban való kijátszásakor erő fölényt alakíthatunk ki.
Harc esetén konkrét ellenfelet kell választania és meg kell nevezze a módszert, amivel le szeretné győzni azt. Amennyi lapot kijátszik ellene, annyi dobókockával dobhat.
Felszereléskor szintén sikerre dobunk a dobókockákkal. A középről felvehető eszközök a későbbi, erősebb szörnyek ellen szükségesek lesznek.
Hogyan lehet nyerni?
A játék akkor ér véget, ha mindkét sárkányt a pakliból begyűjtötte valaki már vagy ha a Kalandor pakli másodszor is elfogy. Ezt követően számolják le a játékosok, hogy ki gyűjtött több lényt, ő plusz 3 pontot kap, illetve, hogy milyen pontértékűek a legyőzött szörnyek.
Végezetül:
A Sárkányok erdeje egy kicsivel komplexebb darab, mint a megszokott, családi és gyermek játékok köre. Pontosan annyival, amivel a játékosok elindulhatnak a családi és felnőtt kategóriás játékok felé. Az illusztrációk és a történet fonala (esemény kártyák) mind-mind segítenek beleélni magunkat a társasjáték keret történetébe.
Kellemes kikapcsolódás és játékos kalandok várják a játékosokat ebben az aranyos, 8 éves kortól játszható társasjátékban!