A játékról röviden:
A Robin of Locksley egy taktikus játék, melyben Uwe Rosenberg (Patchwork, Indián nyár, Bohnanza Babszüret) mostanában olyan sokszor használt tetrisz eleme nem játszik, ám annál izgalmasabb játék kerekedett ki belőle! 2019-ben a Rio Grande Games gondozásában jelent meg ez a stratégiai két fős társasjáték.
Mit kapunk a dobozban?
- 8 sarok pálya elem,
- 16 kis pálya elem,
- 2 bárd jelölő,
- 2 lovas jelölő,
- 60 kincs jelölő különböző színben.
A játék menete:
Attól függően, milyen hosszú játékot szeretnénk, alakíthatjuk a sarok elemek közötti kiosztás nagyságát. Azaz, ha gyors játékot szeretnénk, a pálya lehet három közbenső elemmel egy 5x5-ös nagyságú.
Mindkét játékos kap egy lovat és egy bárdot a saját színében. A bárdok a kezdő sarokból indulnak és akkor léphetnek a következő területre, ha az ottani követelményt teljesítik.
A játékosok lova is egy-egy sarokból indul, amelyikre helyezi a kezdő játékos, a második azzal átellenes sarkot kapja meg. A játékosok lovaikkal csakis a sakkban megismert ló alakzatban léphetnek, azaz kettőt előre egyet jobbra vagy balra, vagy jobbra/balra egyet és kettőt előre. Ahova lépnek, onnan felveszik a lapkát (kincset), ahonnan elmozogtak, oda pedig kerül egy a készletből. A megszerzett lapokat képpel felfelé gyűjtik és ha a felvételt követően teljesül egy vagy több előttük álló követelmény, úgy a bárd jelzőjükkel addig léphetnek, míg azt mind teljesítik.
Ha egy színből 3 vagy annál több kincsünk van, azt eladhatjuk és a hátoldalára fordulva pénzt nyerhetünk belőle.
Hogyan lehet nyerni?
A játékot az nyeri, aki először körbe megy, azaz minden sor/oszlop kívánalmát teljesíti, vagy megvásárolja azt! Az aranyak a játék végén csak akkor számítanak, ha ugyanabban a körben egyszerre érnek körbe a játékosok.
Végezetül:
A Robin of Locksley egy nagyon izgalmas két fős társasjáték, melyben helyet kap az előre tervezés, a spekulálás, a taktika és stratégia! Elég könnyed, így az első játék végére mindenki képbe kerül azzal, hogy mi is lehetett volna a jó taktika. Mivel több pálya elem van és kedvünkre változtatható a sorrend és a kiosztása, így elég sok variáns van a játékban.
>>> Itt írtunk róla blogolásunkban <<