>>>Itt írtunk róla hírlevelünkben<<<
A játékról röviden:
A kártyajátékot elsőnek 2004-ben adták ki , No thanks! néven és máig egy nagyon egyszerű játékmenetre építő,de annál közkedveltebb társasjátékról van szó! Sikerét az is jelzi, hogy máig 7.1-es közkedveltségi szinten áll a BGG-n!
Mit kapunk a dobozban?
33 kártya (3-35-ös értékkel), 55 db pontjelölő korong.
A játék menete:
A játékosok számától függően, osszuk szét a pontjelölő zsetonokat. A játékosoknál lévő zsetonokat a játék eleje után már nem tudjuk követni, azokat mindenki rejtse a kezébe! Fontos szerepe lesz ugyanis a "licitáláskor", hogy kinek mennyi darabja van még belőle.
A játékosok keverjék meg a kártya paklit és a legfelső lapot fedjék fel. A kezdőjátékos eldöntheti, hogy a számozás szerinti negatív pontot szeretné-e megkapni a kártyáért a játék végén, azaz viszi azt és új lapot csaphatunk fel; vagy rátesz egy zsetont a saját készletéből és a következő játékos jön. Ha utóbbi mellett dönt, a következő játékos is dönthet: viszi a lapot vagy rátesz egy zsetont. Mindaddig megy ez, míg valakit meg nem győznek a zsetonok. A kártyán lévő számot ugyan is kissé feletetheti a rajta gyülekező zsetonok száma - illetve, amennyiben sorozatot tud alkotni a már megnyert lapok számaival, úgy annak a legkisebb számú lapnak kapja csak meg az értékét ami a sorban szerepel.
Hogyan lehet nyerni?
A játékosok természetesen azon vannak, hogy sorozatot senkinek ne hagyjanak gyűjteni, így könnyen előfordulnak majd iszonyat mennyiségű negatív pontszámok a játék végén!
Az, hogy kinek mennyi pontja van, így számoljuk: a lapok számai mind negatív pontok (kivéve, ha sorozatba tudtuk szedni, ez esetben pontosan egymás után következő lapokat kell felmutatni), a zsetonjaink pedig azokat váltják ki 1 zseton=1 pont aránnyal.
Végezetül:
A Micsoda pech társasjáték 17 éve töretlen sikere az egyszerű játék menet, amely szórakoztató helyzeteket kreál a játékosok között. Egyetlen hátránya, hogy minimum 3 fő kell a játékhoz, ugyanis ketten nem játszható.
Új grafikája pedig végre, az egyszerű absztrakt játékból egy jó hangulatú és vicces játékot faragott első ránézésre is.