A játékról röviden:
Jacques Zeimet (Bad bunnies, Csótány póker, Csótány leves...) újra nagyszerű játékkal rukkolt elő 2010-ben, amivel 8 éves kortól 2-8 játékos gyerek teheti próbára kombinációs képességét.
Mit kapunk a dobozban?
5 tárgya (zöld üveg, piros fotel, szürke egér, fehér szellem, kék könyv), kártyák, játékszabály.
A játék menete:
Balduin a szellem fényképezőgépében valami elromolhatott... Az elkészült képeken ugyanis sok szín felcserélődött. Kék fotel és fehér egérke? Pedig pirosnak és szürkének kellene lenniük! Mi nem szerepel a képen és milyen színű is? Ha elsőre rávágod, hogy a zöld üveg, úgy nagyon gyors észjárásodnak köszönhetően még nyerhetsz is a játékban. Csak ne felejtsd elkapni is a tárgyat!
A Geistesblitz - Elmezavar társasjátékban a játékosok kártyát csapnak fel, amit mindenki egy időben nézhet meg. A leggyorsabb játékos felkap az öt tárgy közül valamit, ha helyesen vélekedett, megkapja érte a kártyát. Ha mégsem, úgy egy már megszerzett kártyáját vissza kell tegye a pakliba.
De mit is vegyünk fel? Csalókák a képek, ugyanis nem minden tárgy színe romlott el. Azon a kártyán, amelyiken látunk egy piros fotelt zöld könyvvel, ott bizony a fotelt kell majd felvegyük, hiszen Ő helyes színnel jelent meg.
Azokon a képeken, ahol egy tárgynak sincs meg az eredeti színe, ott azt kell felkapjuk, aki se nem szerepel rajta, sem a színe nem látható. Például ha a piros egérke (piros fotel és szürke egérke!) a kék üveget tartja (zöld üveg és kék könyv!), úgy villámgyorsan a szellem után kell nyúlnunk, hiszen neki se színét se alakját nem láttuk.
Ennyire egyszerű! Vagy mégsem?
Hogyan lehet nyerni?
Amelyik gyerkőc a pakli elfogyása után a legtöbb lappal büszkélkedik, az nyerte meg a játékot!
Végezetül:
A Geistesblitz - Elmezavar társasjáték egy roppant jó szórakozás gyerekeknek és szülőknek is! Akinek az esze gyorsabban jár és előbb megjegyzi a tárgyak színét, formáját, annak fog kedvezni a szerencse. Ajánljuk gyors partijátéknak és könnyed szórakozásnak.