A játékról röviden:
Frédéric Henry 2015ben megjelent játéka 2-4 játékos számára az ókori építészet csodáiba vezet be minket ebben a kis könnyed társasjátékban.
Mit kapunk a dobozban?
37 kártya (munkások, szerszámok, egyetem, kölcsön), 40 pénzérme, 33 épületkártya (köztük 4 gép kártya), 1 szabályfüzet
A játék menete:
A játék folyamán a játékosok pénzt és győzelmi pontokat gyűjtenek, hogy megnyerjék a játékot.
Egy játékosnak a körében három akciópontja van, amit elkölthet. Illetve öt sesterciusért vehet további akciókat is.
Attól függően, hogy milyen akciót hajt végre, az kerülhet egy vagy több akciópontba. Valamint többféle akció közül válogathat a körében. Vehet fel pénzt a bankból, aminek a mértéke attól függ, hogy hány akciópontot költ rá. Elvehet egy épületet a kínálatból, amit később fel akar majd építeni. Szerezhet újabb munkásokat a kezdő tanonca mellé. Vásárolhat szerszámokat. Taníttathatja az építőmestereit az egyetemen, hogy jobb képességekre tegyenek szert, de akár vehet fel kölcsönt is, amit a játék végén vissza kell fizetnie.
Az építőmesterek négy alaptulajdonsággal rendelkeznek, amikkel megegyező tulajdonságok vannak az épület lapokon is. Az építőknek ki kell elégíteniük az épületen látható tulajdonságok mértékét. Amennyiben ezt megtették, az épület elkészül, és a játékos pénz és győzelmi pontokat kap érte.
Azonban egy munkás sokszor nem elég egy épület felépítéséhez és több munkás munkába állítása bizony költséges dolog. Nem csak a munkáson látható összeget kell kifizetni, hanem ha egy körben több munkást rendelünk ki egy építkezéshez, akkor az több akciópontba is kerül.
Ezért jól kell gazdálkodni a pénzzel és az akciókkal is.
Hogyan lehet nyerni?
A játék addig zajlik, amíg valaki az épületei által el nem éri a 17 győzelmi pontot. Ekkor aki még nem került sorra az adott körben, lelépheti a körét, majd lehetőség van még a rabszolgák felszabadítására és a kölcsönök visszafizetésére, hiszen azok mínusz pontokat érnek. Ezek után akinek több pontja van, megnyerte a játékot.
Végezetül:
Az Építőmesterek: Ókor egy új környezetbe helyezi a már jól ismert játékot és rengeteg új és érdekes dolgot ad a játékmenethez. A játék könnyen tanulható és gyors, kiegyensúlyozott játékmenetével remek szórakozást ígér mindenki számára. Ajánljuk mindazoknak, akik szerették az eredeti Építőmesterek játékot is, valamint mindenkinek, aki egy gyorsan lejátszható, könnyed, ám még is taktikus társasjátékra vágynak