A játékról röviden:
A Chalk and Chuckles kiadó 2016-ban megjelent társasjátéka 4 éves kortól, 1-5 játékos részére egy vicces szendvicskészítő társasjáték.
Mit kapunk a dobozban?
30 pár szendvics (15 alj feltétekkel, 15 teteje bemélyedésekkel), pontozó jelzők, szabálykönyv.
A játék menete:
Elsőnek ismekedjetek meg a párokkal, terítsétek ki őket az asztalra képpel felfelé és tapogassátok is meg, minek milyen a feltéte. Találtok 1, 2 és 3 feltétes szendvicseket is. Párosítsátok össze az aljakat a felső szelet kenyerekkel, hogy mindne pár meglegyen. A játékot két féleképpen játszhatjátok.
1. játékvariáció:
Terítsük ki képpel lefelé a szendvics elemeket a játéktérre, külön a felső és alsó darabokat. A játékosok egy-egy alsó felet vegyenek magukhoz úgy,hogy nem fordítják meg azt. A játékosok csak tapogatva próbálhatják megállapítani, mi és hány darab feltét van a szendvicsen. A játék nem oszlik körökre, mindenki egyidőben próbálja megtalálni a szendvicse másik felét. Ha az elvett felső elem nem passzol, a játékos nyugodtan visszarakhatja, hogy tovább keresse a helyeset. Ha az alsó részünk nem tetszik, túl bonyolúlt, úgy cseréljük le azt is.
2. játékvariáció:
Ebben a játékban nem vesznek részt a kuktasapka jelölők csak a szendvicsek alja és teteje. Tegyétek ki a 30 darab szendvics felet a játéktérre egy 5x6-os rácsban. A játékosok memória játék szerűen a körükben 2 szendvics lapot felfordíthatnak. Ha azok passzolnak egymáshoz, felvehetik őket.
Hogyan lehet nyerni?
Az első játékvariációban az elsőnek gyűjtött helyes párunkra helyezzük fel a magasabb pontértékű kuktasisakot jelölő tokent. Minél többet és minél gyorsabban rakunk ki, annál több pontunk lesz. A játék addig tart, amíg van pont jelölő vagy vannak szendvicsek. A pontok összeszámlálásánál vegyük figyelembe, hogy hány darab szendvics párt alkottunk, azokon mennyi forma volt és hány kuktasapka jelölőt gyűjtöttünk rájuk.
A második játékvariációban minél több párt gyűjtöttünk, annál inkább esélyesek leszünk a nyerésre.
Végezetül:
Több variációt is beiktathatunk a játékba, például ha már nagyon ismerik a gyerekek a szendvics szetteket, kihirdethetünk egy favorit hozzávalót, ami abban a körben több pontot fog érni (pl. protein, C-vitamin stb.). A játékosok így megtanulják az ételek kategóriáit, a feltétek összetettségét és a sokrétű táplálkozás fontosságát. Mivel sok esetben nehéz a gyerekeket az egészséges, biológiai értékkel rendelkező élelmiszerek fogyasztására rábírni, ezzel a játékkal meghozhatjuk a kedvüket hozzá.
A tapintás, érzékelés és memória együttesen van jelen ebben a pörgős, szórakoztató játékban!