A játékról röviden:
A Chalk and Chuckles kiadó társasjátéka 3 éves kortól, 1-4 játékosnak készült memória, kombináció és tapintás/érzékelés készségek segítésére.
Mit kapunk a dobozban?
Nyolc mókuska sállal, különböző színekben, káposzta, 16 tapintás-érzékelés kártya, 16 darab jutalom makk.
A játék menete:
A játékot több változatban is játszhatjuk, attól függően, hogy milyen idős gyerekekkel játsszuk. A kezdő játékváltozatban 4 különböző színű mókust tegyünk a káposztába, haladó játékosok esetén mi válogathatjuk össze a szettet.
1. játékvariáció:
Tegyük ki a mókuskákat a káposzta elé. A játékosok addig nézhetik őket, míg biztosan megjegyzik azok színét/sálaik színét. Ez után csukják be a szemeiket, a felnőtt pedig rejtsen el egy mókuskát a káposzta levelei között. A gyerekek feladata lesz megmondani, melyik mókus tűnt el. Ha kicsikkel játsszuk, akkor elég a színt megmondani, ha nagyobbakkal, az eltűnt mókus sáljának színét is kérhetjük. Szabadon eldönthető, hogy egy vagy két mókust bújtassunk el egy körben a káposzta levelei közé.
2. játékvariáció:
Ismerkedjetek meg a tapintás/érzékelés kártyákkal! Ezeken a kártyákon különböző anyagokat fogtok találni, beszéljétek meg, milyennek találjátok azokat! Rejtsétek el őket a káposztában, majd a kezdő játékos próbáljon két ugyanolyan kártyát kitapogatni. Több variációval is játszhatjuk a játékot, például a játékos elsőnek kihúzhat egy kártyát és már csak a párját kell, hogy megtalálja. A párok alkotása után jutalom makkot kap a játékos, majd visszateszi a kártyákat a káposztába. Könnyíthetjük itt is a játékot azzal, ha nem tesszük vissza a már megtalált kártya párokat.
3. játékvariáció:
Ebben a játékban a textúrával rendelkező lapok párjait rejtjük el a káposztában, a másik felüket pedig szét osztjuk a játékosok között. Ha kicsikkel játsszuk, úgy 1-2 lapot kapjanak, amelyeket folyamatosan nézhetnek a tapogatás közben. Ha nagyobbakkal, adjunk nekik 3-4 lapot, amiket 5-10 másodpercig megfigyelhetnek kezükkel és szemükkel, majd az asztal közepére vissza kell rakniuk képpel lefelé azokat.
Hogyan lehet nyerni?
Az első variációnál a helyesen kitaláló egy jutalom makkot kap. Megállapodás kérdése, hogy hány helyes válaszig játsszuk a köröket. Aki a legtöbb makkot gyűjti össze,ő fogja nyerni a játékot.
A második játékvariációban, amennyiben úgy játsszuk a játékot, hogy a párok visszakerülnek a játékba, úgy a 16 jutalom makk kiosztásáig játsszuk azt, ha azonban nem kerülnek vissza a kártyák, úgy addig, míg el nem fogy az összes lap a káposztából.
A harmadik variációban minden helyes párért jutalom makkot kapnak a játékosok, azonban a helytelenül kihúzott lapokat vissza kell rejteniük a káposzta levelei közé. Megegyezés kérdése, hogy a játék a 16 jutalom makk kiosztásáig vagy 3, esetleg 5 jutalom makk összegyűjtéséig megy.
Végezetül:
A My Little Cabbage társasjáték egy természetes anyagokból készült, fejlesztő társasjáték, amelyet ha még a gyerkőcök kicsik, bábozáshoz is használhatunk. Kedves kis figuráival a gyerekek kedvencévé válik! Sokszori újra játszhatóság a megannyi játékvariációban rejlik. Bátran ajánljuk kicsiknek és kicsit nagyobbaknak!