A játékról röviden:
Jacquest Zeimet ínycsiklandó kártyajátéka 2-6 játékos részére már 6 éves kortól, a leves szürtyölés hangulatát hozza konyhánkba... és ahol épp játszunk vele!
Mit kapunk a dobozban?
112 zöldség kártya (gomba, póréhagyma, pepperoni és répa), 16 szürcsölő csótány kártya (minden zöldségfajtából 4, csótányokkal), játékszabály.
A játék menete:
A játékosok között egyenlően osszuk szét a lapokat (egybe keverve mindet). A megmaradó lapokat tegyük ki a játékból.
A játék menete szinte egyszerűnek is mondható, ahogy a végcél is: leteszel egy lapot és kimondod azt a zöldséget, amit lehelyeztél (általában). Majd, ha újra te jössz, szintén leteszel egy lapot... egészen addig, míg el nem fogy a paklid.
A játékban egészen addig igazat kell mondani a zöldség nevére vonatkozóan, amíg az előtte lévő lap nem ugyanolyan zöldség volt. Ilyenkor hazudjunk valamit, majd tegyük le a lapot. A következő játékos, ha az előbb mondott zöldséget szeretné lepakolni, akkor szintén hazudnia kell majd. Idáig akár még könnyűnek is nevezhető a játék, azonban a Szürcsölő Csótány Kártyák (SzCsK) megbolondítják a játékot. Ugyanis, minden zöldségből 2-2 SzCsK létezik, amit ha kijátszik egy játékos, onnantól egészen egy másik SzCsK kijátszásáig az adott kártyán szereplő zöldség neve helyett szürcsölni vagy 'Mmm...' hangot kell kiadni.
Ez a gyakorlatban így néz ki: Leteszel egy pepperoni-s SzCsK kártyát és kiadod a szürcsölő hangot. A következő játékos, aki pepperoni kártyát tesz le, majd a 'Mmm...' hangot kell kiadja, az őt követő ilyen lapot kijátszó játékos újra szürtyögő hangot hallat majd. Ez addig megy, amíg valaki egy új (másik fajta) SzCsK lapot fordít fel, ekkor új paklit kezdünk. Különleges helyzet ez, hiszen ilyenkor egy játékos köre erejéig játékban van két SzCsK is, példánál maradva, az előbbi pepperoni lapot letéve is szürtyögni kell majd és az új például póréhagyma kártya kijátszásakor. A második SzCsK lap után az eredeti paklira pakolunk, hogy látható legyen, melyik zöldségnél vigyázzanak a játékosok.
Aki elront egy zöldségnevet, vagy három másodpercnél tovább hezitál, az megkapja az addig felfordított összes kártyalapot a paklija alá bekeverve.
Hogyan lehet nyerni?
Akkor, ha egy játékos sikeresen elfogyasztotta az összes lapját, megnyerte a játékot!
Végezetül:
A Csótányleves egy nagyon pörgős, vicces, nevetgélős kártyajáték. Szinte korhatár nélküli és ha nagyon jól megy a játékosoknak, simán módosítható pár alapszabály! Ilyenek például a zöldségek nevei (pepperoni helyett lehet chili, póréhagyma helyett hagyma stb.) vagy ha összekeverjük a kártyákat a Csótánysaláta nevű kártyajáték lapjaival.
Bátran ajánljuk családoknak, baráti társaságoknak, gyerekeknek és felnőtteknek!